Saç Çoğaltma

“Saçlar, ekmeden de çoğalır! Gür saçından gelen doğal güç…”

Saç ekmiyoruz, var olan saçınızı çoğaltıp gürleştiriyoruz! Saç çoğaltma; biyolojik kök hücre yöntemiyle elde edilen saç büyüme etkenleri içeren ve sadece özel olarak Eda Bayazıt’ta formüle edilen serumun  saç köklerine uygulanması işlemidir. Uygulanan serum tamamen fizyolojiktir. Saç köklerine uygulanan saç büyüme etkenleri ise, saç köklerini canlandırıp saçların yeniden çıkmasını sağlar. İşlem esnasında herhangi bir ağrı, kanama morluk oluşmaz.

 

Saç Çoğaltma İşlemi Hangi Durumlarda Faydalıdır? 

Saç çoğaltma işleminin etkisi, kadın ve erkekte değişim gösterir. Erkelerde saç ekiminden önce ve sonra oldukça faydalı olacaktır. Saç ekiminden önce, kişinin ense bölgesindeki donör saçı az ise, enseden alınacak saç çoğaltılır ve güçlendirilir. Hatta bu işlem sayesinde saç ekimine gerek bile kalmayabilir. . Saç ekimi sonrasında 9-10 hafta sonra uygulanabilir. Bu sayede hem saç ekiminde tutunacak kök sayısı artar ve saç ekiminde daha iyi bir başarı elde edilir, hem de saçlar doğallaşır.

Kadınlarda bu işlem boya, hormonal sorunlar, ısıl işlemler veya vitamin eksikliği gibi nedenlerle oluşan saç seyrekliklerinde uygulanır ve etkili sonuçlar elde edilir. Menopoz sonrası oluşan saç kayıplarında da etkilidir.

 

Saç Çoğaltma İşlemi Ne Kadar Sürer?

İşlem süresi kişinin durumuna göre değişkenlik göstermekle birlikte, ortalama on beş günde bir yapılır ve seans on beş ila yirmi dakika sürer. Seans sonrasında işlem yapıldığı dışarıdan anlaşılmaz. Saç ekimi işleminden hemen sonra kişiler günlük hayatlarına kolaylıkla dönebilir.  

Saç çoğaltma işleminin toplam tedavi süresi 6 aydır. İlk olarak kişilerin eğer varsa saç dökülmesi durur, sonrasında ise mevcut saçları güçlenir. Altı ve yedinci seanstan sonra yeni saçlar çıkmaya başlar.